6. szobanövény, ami keveset kér, sokat ad
Ha még kezdők vagyunk a szobanövények gondozásában, vagy nehézségeink akadnak a növények szépen és egészségesen tartása terén, próbáljuk az alábbi, bombabiztos szépségekkel gyarapítani a szobanövény gyűjteményünket – könnyű szeretni őket, de nehéz elpusztítani.
1. Kukoricalevél (Aspidistra fajták)
A 19. század közepe óta népszerű kukoricalevél a hazai otthonok régi kedvence, mert jól tűri a kevés fényt és az elhanyagolást. Viszonylag vastag rizómáinak és sötét leveleinek köszönhetően ez a szép növény a sok szempontból problémás helyeken is jól boldogul.
Bővebb gondozási útmutató a kukoricalevélről >>>
2. Ékszerorchidea (Ludisia disclolor fajták)
A legtöbb orchideatermesztő kedvence az a kúszó termetű, bíborvörös szépség, amely listánk egyik különösen szemet gyönyörködtető tagja. A majdnem fekete leveleken virító aranyszínű erezetével ez a faj biztos siker annál, aki szokatlan növényekre vágyik.
Bővebb gondozási útmutató az ékszerorchideákról >>>
3. Fokföldi kankalin (Streptocarpus)
Ez a régi kedvenc különösen ajánlható azok számára, akik hajlamosak megfeledkezni az öntözésről. Lédús levelei és puha szára segítségével több hétig is megtarthatja a vizet, miközben csodálatos nyári virágokat hoz, szinte az összes elképzelhető színben!
Bővebb gondozási útmutató a fokföldi kankalinról >>>
4. Vesszőkaktusz (Rhipsalis fajták)
Kiváló választás azok számára, akik igénytelen lecsüngő növényekre vágynak, és mivel több különböző megjelenésű fajtája ismert, minden otthonba találni megfelelőt. Hosszú szárai a cserép fölé borulnak, és igen jól mutatnak bármely kandallópárkányon, polcon vagy tetőablak előtt.
5. Pompás szemölcsliliom (Haworthiopsis fasciata)
A dél-afrikai Zöld-szigetekről származó, napimádó növény kimondottan hatásos megjelenésű. Jól alkalmazkodott ahhoz, hogy néha hetekig nincs csapadék, és még a legmelegebb ablakpárkányon is jól érzi magát.
6. Legénypálma (Zamioculcas zamiifolia)
Dekoratív és igénytelen. Eredeti élőhelyén a nedves időszak és az aszály váltakozik, emiatt gyökérrendszere átalakult, és hónapokig képes vizet raktározni. Szobahőmérsékleten érzi jól magát, a huzatot nem kedveli.
Bővebb gondozási útmutató a legénypálmához >>>