Korallbogyó (Nertera granadensis)
Szemet gyönyörködtető, kicsiny kúszónövény. Apró levelei lekerítettek, zöldek. Sárga virágai júniusban jelennek meg, míg narancssárga bogyótermései több hónapon át díszlenek. Ha a bogyók lehullanak, nem érdemes tovább tartani, bár gondos ápolás mellett megpróbálkozhatunk vele.
Korallbogyó jellemzői
Ezt a takaros évelőt gyakran – méltatlanul – rövid életű, alkalmi dísznövénynek tekintik. Az Andokból származó korallbogyót némi ügyességgel hosszabb ideig továbbnevelhetjük, sőt szaporíthatjuk is. De alapfeltétel, hogy a növény soha ki ne száradjon! Különben menthetetlenül elveszett. A zöldes, jelentéktelen, apró csillag alakú virágok a nyár első felében nyílnak.
Az alig borsó nagyságú, korallpiros bogyók igen nagy számban, késő nyáron jelennek meg, és ha növényünket gondosan ápoltuk, több hónapon át megörvendeztetnek bennünket látványukkal.
Korallbogyó gondozása
Nyáron és télen egyaránt nagyon világos, de a tűző napfénytől védett helyet kíván. Roppant fontos számára a friss levegő! Nyáron lehetőség szerint hűvösen, télen 8-12 °C-on tartsuk. Talajigénye; tőzeg alapú földkeverék, pl. Florasca B virágföld, amihez keverjünk folyami homokot. Nyáron tartsuk állandóan nyirkosan, télen valamivel szárazabban. Októbertől februárig csak keveset öntözzük.
A virágzási idő kivételével olykor permetezzük meg a növényt. Tápanyagellátás: tavasszal és nyáron havonta egyszer tápoldatozzuk, lehetőleg nitrogénben szegény műtrágyával, különben a levelek puha szövetűek lesznek. Ha több évig tartjuk, minden tavasszal ültessük át. Szaporítás: a termések lehullása után tőosztással szaporíthatjuk.
Kártevők, betegségek
Huzatos helyen levéltetvek támadják meg a hajtáscsúcsokat. A mohaszerű lombot a csigák károsíthatják. Érzékeny a rothadásra.